Mandala Sanatı, Sanatçılar, Eğitim, Zentangle, Desen Uygulama, Sanat, Rastlantısal Çizim

EDİTÖR’DEN

Sevgili Sanat Severler ;

İşte yepyeni ,umut dolu bir yılın başındayız. Geçtiğimiz son iki yıl tüm dünyada olduğu gibi bizler için de hiç de kolay geçmedi. Belki de hiç olmadığı kadar özgürlüğümüz kısıtlandı, yalnız kaldık, durduk , düşündük, kendimizi dinledik, doğayı dünyayı dinledik. Her yılın başında olduğu gibi sağlık mutluluk dolu yeni yıl dileklerimiz, hiç olmadığı kadar umut dolu dilekler haline geldi.

Geometrik Mandala Örnekleri

Bizim sanatçı ve sanat severler olarak en büyük artımız , bu zor günlerde sanatımız ile hem kendimize hem de çevremize hiç olmadığı kadar şifa ve umut vermek oldu. Bu sebeptendir ki iyi ki sanat var ve iyi ki bizler sanat ile uğraşıyoruz dedirtti bize.

Fırçamız, boyalarımız tuvalimiz, enstrümanımız, notalarımız, taşımız ,hamurumuz toprağımız, kağıdımız kalemimiz, fotoğraf makinemiz, kameramız, kumaşımız , bale pabuçlarımız, dans ayakkabılarımız , senaryolarımız ,bilgisayarımız… bizi sanatçı ve sanat sever yapan tüm eşyalarımız , hiç kimsenin kuşatmadığı gibi sevgi ile kucakladı bizi ….ve çevremizi…

Yaşamak başlı başına bir sanat değil mi zaten? Ya da yaşamı sanata çevirmek …..

Bu sayımızı Türkiye’nin dört bir yanındaki eğitmenlerimizin yeni yıl mesajları ve sizler için yaptıkları özel çizimleri ile renklendirmek istedik. Keyifli okumalar dilerim.

2022 yılında sağlık ,mutluluk, huzur, bolluk ve bereket bizlerle olsun.

Sanat ile kalın …..

Sevgiler.

Ayşin Başar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.